آدرس سایت با www یا بدون آن

شاید یکی از سوالاتی که برای اکثر وب مستر ها پیش می آید این باشد که آدرس سایت با www بهتره یا بدون آن. یا این که این مورد چه تاثیری در سئوی سایت دارد.

آدرس سایت با www یا بدون www مسئله این است!

در واقع دلیل خاصی برای وجود www در نام سایت وجود ندارد. www یک توافق نامه بین سازمان های ارائه دهنده خدمات وب می باشد. آدرس سایت می تواند به صورت www.pardiswp.com یا pardiswp.com باشد. www به معنای شبکه جهان گستر وب می باشد و یک پروتکل استاندارد در وب است. در اکثر مرورگرها این عبارت به صورت خودکار به آدرس اضافه می شوند و نیازی به تایپ کردن www نیست. بنابراین لزومی ندارد که آدرس یا نام سایت حتما با www باشد.

تاثیر www در سئوی سایت

بر خلاف تصورات بودن یا نبودن www در آدرس سایت تاثیری در سئوی سایت ندارد. اما مسئله ای که در این مورد اهمیت دارد این است که آدرس سایت با www یا بدون www از دیدگاه گوگل متفاوت است. یعنی آدرس سایت فقط باید به یک شکل در گوگل ایندکس شود نه به هر دو شکل. این که به کدام شکل باشد در اصل سئو تاثیری ندارد. می توانید از اول تصمیم بگیرید که آدرس سایت شما www داشته باشد یا نه. بعد از آن دیگر آن را تغییر ندهید تا مشکلی از نظر سئو برای شما نداشته باشد.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که از کجا بفهمیم که آدرس سایت ما به چه شکل در گوگل ایندکس شده است. برای فهمیدن آن باید آدرس سایت خود را یک بار با www و یک بار بدون آن در جلوی عبارت :site در گوگل جستجو کنید. نتایج حاصل ایندکس مطالب شما می باشد که مشخص می شود آدرستان چگونه ایندکس شده است.

تغییر شکل آدرس سایت در وردپرس

برای این که www را از آدرس خود حذف کنید یا آن را اضافه کنید در سایت های وردپرسی می توانید به شکل زیر عمل کنید. ابتدا به تنظیمات و سپس بخش همگانی بروید و تغییرات خود را اعمال کنید. بعد از تغییر یوزر نیم و پسورد مدیریت وردپرس خود را وارد کنید کار تمام است.

تنظیم آدرس سایت

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *