ارسال مطالب سایت به واتس‌آپ و تلگرام

شبکه های اجتماعی روز به روز در حال پیشرفت هستند و از این بین واتس‌آپ و تلگرام پرطرفدار تر از سایر شبکه های اجتماعی هستند. در این پست به شما ارسال مطالب سایت به واتس‌آپ و تلگرام را آموزش خواهیم داد و برای این کار از دو افزونه استفاده خواهیم کرد.

ارسال مطالب وردپرس به تلگرام

افزونه Channeller – Telegram Channel Administrator یکی از بهترین و کاربردی ترین افزونه های وردپرس برای ارسال مطالب و پست ها به کانال ها و گروه های تلگرام است. تصویر زیر صفحه تنظیمات افزونه را نشان می دهد:

تنظیمات افزونه ارسال به تلگرام

در اولین فیلد یعنی Enter Your Telegram Bot شما باید کد مربوط به ربات تلگرام خود رو وارد کنید که ارتباط بین ربات و افزونه برقرار شود. همچنین در فیلد List Of channels باید نام کانال ها و گروه های که تمایل دارید مطالبتون منتشر بشه رو وارد کنید. سپس در انتهای صفحه باید تعیین کنید که بعد از ارسال مطالب برای شما پیغامی ارسال بشه یا نه.

بعد از نصب و انجام تنظیمات افزونه  به صفحه افزودن نوشته میرویم. در این بخش باکسی رو مشاهده می کنیم که جدید اضافه شده و به شکل زیر هست :

افزودن نوشته پلاگین تلگرام

گزینه های این بخش به شرح زیر می باشد:

Send To Channels : در این بخش میتونید تعیین کنید که مطالب شما به کدام یک از گروه ها و کانال هایی که قبلا وارد کرده اید ارسال بشه. (چندین گروه و کانال رو میتونید وارد کنید)

Link Type : در این قسمت میتونید مشخص کنید که پیوند نوشته شمابه طور کامل باشه یا از پیوند کوتاه استفاده بشه.

Massage Text : در قسمت Massage Text شما اگر گزینه پیش فرض رو انتخاب کنید نوشته شما به طور کامل ارسال میشه. اما اگر بخواهید یک متن اختصاصی همراه با نوشته ارسال بشه باید از Custom Textt استفاده کنید.

Custom Text : این گزینه به شما اجازه میده که یک نوشته اختصاصی رو وارد کنید که همراه با نوشته وردپرس تون ارسال بشه. توجه داشته باشید که کاراکتر های مجاز در این فیلد حداکثر ۳۰۰۰۰ هست.

Image : این قسمت مخصوص انتخاب تصویر نوشته شماست. گر بر روی گزینه پیش فرض کلیک کنید تصویر شاخص نوشته وردپرس شما ارسال میشه و اگر مانند تصویر بر روی Custom Image کلیک کنید میتونید یک تصویر جداگانه به صورت اختصاصی برای نوشته خودتون توی تلگرام مشخص کنید.

بعد از انجام این تنظیمات و زدن گزینه ارسال نوشته وردپرسی شما به تلگرام ارسال می‌شود.

ارسال مطالب وردپرس به واتس‌آپ

در ابتدا توجه داشته باشید که افزونه Share Post On WhatsApp جهت اشتراک خودکار مطالب در واتس‌آپ نیست، بلکه دکمه اشتراک گذاری مطالب در واتس آپ رو به انتهای نوشته های وردپرس‌ اضافه می کند.

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به مسیر تنظیمات> Share Post On WhatsApp مراجعه کنید و گزینه enable رو فعال نمایید:

تنظیمات افزونه ارسال به واتس‌آپ

پس از فعال سازی این گزینه دکمه اشتراک گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی به صورت زیر نمایش داده خواهد شد:

تست ارسال به واتس‌آپ

ارسال مطالب وردپرس به واتس‌آپ بدون افزونه

برای اینکار باید لینک زیر رو در انتهای متن مقالات و پست های سایت خود قرار دهید :

whatsapp://send?text=<?php the_permalink(); ?>

شما می‌توانید با کد html به سادگی لینک بالا رو در یک متن قرار دهید. بطور مثال :

<a href="whatsapp://send?text=<?php the_permalink(); ?>">ارسال در واتس آپ </a>

حال اگر کد فوق را به فایل Single.php قالب سایتتون بعد از the_content اضافه نمایید، متن ارسال در واتس‌آپ بعد از محتوای نوشته وردپرس شما نمایش داده می شود. که کاربر با کلیک روی این لینک وارد واتس‌آپ شده و باید انتخاب کند که این لینک را برای چه فرد یا گروهی ارسال کند.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *